Archiwum

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – X Niedziela Zwykła - 05.06.2016r.

 1. W tym tygodniu wspominamy:

 • W środę – wspomnienie Św. Jadwigi Królowej

 • W sobotę wspomnienie Św. Barnaby, Apostoła.

 1. Zachęcamy dzieci i młodzież do pojednania się z Panem Jezusem przed wakacjami w sakramencie spowiedzi. Spowiedź w tygodniu przed Mszą św. wieczorną o 18.oo.

 2. W tygodniu nabożeństwa czerwcowe o godz. 18.3o. w niedzielę o 15.40.

 3. Bardzo serdecznie pragniemy podziękować wszystkim, którzy brali udział w Oktawie Bożego Ciała, w procesji wokół kościoła. Wszystkim z serca dziękujemy.

Również dziękujemy za ten dzień oktawalny, bardzo uroczysty, za przygotowanie ołtarzy wokół kościoła, za uroczystą procesję: dziewczynkom sypiącym kwiaty, ministrantom, lektorom, P. Organiście, parafialnym p. strażakom za podtrzymywanie rąk kapłanom,
P. Józi za wszystkie prace wykonywane w cichości i skrytości, całej asyście.

 1. Dziękuję za przygotowanie kościoła, za posprzątanie i udekorowanie kwiatami parafianom
  z ul. Ob. Pocz. Gd. 89, Za tydzień Parafianie z ul. Ob. Pocz. Gd. – domy prywatne
  i z Ul. Pogorzelskiej.

 2. Dzisiaj jest zaległa zbiórka do puszki na Ukrainę, o która prosił Papież i biskupi. Musimy ją oddać w Caritasie - do 15 czerwca.

 3. Bardzo dziękujemy jako księża za udział w zakończeniu Oktawy Bożego Ciała. Dziękujemy za przygotowanie ołtarzy parafianom z poszczególnych ulic, za kwiaty które trafiły przed ołtarz, za asystę Panom i paniom którzy wzięli sztandary, feretrony, członkiniom Żywego Różańca, dziewczynkom sypiącym kwiaty, panom strażakom parafialnym podtrzymującym ręce kapłana, panom od baldachimu, P. organiście, lektorom, ministrantom i wszystkim wiernym, którzy mimo deszczu nie odeszli, ale wytrwali do końca. Myślę, że Pan Bóg dał nam sprawdzian wiary. I znów przy tym podziękowaniu należy podziękować P. Kucharczykowi, za suszenie dekoracji i dywanów, oraz P. Ptasińskim za dekoracje żywymi kwiatami i sadzonkami przed grotą M.B.

 4. Zapraszamy do wzięcia udziału w o jednodniowej pielgrzymce autokarowej organizowanej
  w sobotę, 11 czerwca do sanktuarium MB Fatimskiej
  w Zakopanym - Krzeptówkach, domu generalnego Braci Albertynów
  w Krakowie (z salą pamięci i malarskimi dziełami naszego świętego patrona) i sanktuarium Krzyża Św. w Krakowie – Mogile. Koszt 60 zł. szczegóły u Ks. Wojciecha. Wyjazd w sobotę o6:30.

 5. W dniach 01 do 06 sierpnia odbędą się rekolekcje dla dzieci ze szkół podstawowych
  w Niepokalanowie- Lasku. Koszt około 300 zł. Szczegóły u ks. Wojciecha

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – III Niedziela Wielkanocna, 10.04.2016r.

 

 1. Dziś w Kościele w Polsce obchodzimy Niedzielę Biblijną. Z tej racji zachęcam wszystkich do jak najczęstszego korzystania z bogactwa Słowa Bożego, do codziennego czytania Pisma Świętego, do jego encyklik i adhortacji Św. J.P.II. Z przykrością trzeba stwierdzić, że my jako katolicy mamy słabą znajomość Biblii, dlatego trzeba temu przeciwdziałać poprzez sięganie po tę Świętą Księgę by lepiej zrozumieć co Bóg chce nam powiedzieć.

 2. Dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni parafianom z bl. 75, przy ul. Ob. Pocz. Gd. Za tydzień prosimy o posprzątanie i odświeżenie kościoła parafian z bl. 77 przy tej ulicy.

 3. Przypominamy dzieciom z III kl. o przygotowaniu się do Rocz. Komunii św. Pierwsze spotkanie odbędzie się 08 maja po Mszy Św. około 12.20 z Ks. Tomaszem. Wszystkie dzieci przychodzą obowiązkowo, by sobie niektóre wydarzenia przypomnieć i na nowo przeżyć to wielkie spotkanie.

 4. Dziękuję księdzu Tomaszowi, ks. Wojciechowi, ministrantom i lektorom i chórkowi: Kamili, Mateuszowi, Sylwkowi, Konradowi, Danielowi, Bartkowi, Krystianowi, Wojtkowi Janowi za rozebranie grobu P. Jezusa, i ołtarza wystawienia – ciemnicy.

 5. Bardzo gorąco dziękuję P. Kucharczykowi, za zrobienie porządków za garażami, zrobienie parapetów pod oknami, małego skalniaka, założenie nowej siatki, ponieważ stara skorodowała i wiele innych prac, przy grocie.

 6. Ciągle przypominamy o pielgrzymce do Rzymu i sanktuariów we Włoszech - w dniach od 24 czerwca do 03 lipca. Chętnych bardzo prosimy już o definitywne zapisywanie się do końca kwietnia, w celu potwierdzenia udziału i umożliwienia sprawnego przygotowania wyjazdu.

 7. Gratulujemy ministrantom i lektorom naszej Parafii wywalczenia II miejsca w Rejonowych Mistrzostwach Liturgicznej Służby Ołtarza w halowej piłce nożnej, który odbył się w Żarkach w dniu wczorajszym.